خدمات تلفن همراه

معرفی محتوای نرم افزار متون تبیان - نهج البلاغه با ترجمه استاد انصاريان

محتوای نرم افزار متون تبیان   
« متون » نرم افزاری است اندرویدی ، مخصوص تلفن های همراه ، برای ارائه محتوای متنی و چندرسانه ای فرهنگی مفید .
برخی از محتوا رایگان و برخی بدلیل رعایت حقوق مالکیت معنوی با پرداخت درون برنامه ای کافه بازار انجام می شود . محتوا به تدریج به این نرم افزار اضافه می شود .
نهج البلاغه با ترجمه استاد انصاريان
قیمت : 50000
نسخه : 1
سایز : MB 3.1
نَهجُ البَلاغه، برگزيده‌اي از گفته‌ها و نوشته‌هاي اميرالمومنين(ع) که سيد رضي در اواخر قرن چهارم قمري آنها را گردآورده است. معيار او در انتخاب، بلاغت ادبي بوده است. سيد رضي که شاعري بزرگ، اديبي سرشناس و فقيه و مفسر شيعه بوده و آثار برجسته‌اي دارد، اين اثر را مايه مباهات خود خوانده است. بلاغت سخنان امام علي(ع) در ميان اديبان طراز اول عرب نفوذ بسياري کرده است.
نهج البلاغه در سه قسمت دسته‌بندي شده است: خطبه‌ها، نامه‌ها، کلمات قصار. امام در بسياري از خطبه‌‌ها، مردم را به انجام اوامر الهي و ترک محرمات فرامي‌خواند و در بخشي از نامه‌ها که خطاب به فرمانداران است، آنها را به رعايت حق مردمان سفارش مي‌کند. کلمات قصار نهج البلاغه، مجموعه‌اي از سخنان حکيمانه و پندآموز است که در اوج بلاغت ادبي بيان شده است.
اين ترجمه فارسي نهج البلاغه به قلم استاد حسين انصاريان است. که از نوع ترجمه هاى تحت اللفظى اما سليس و روان است که فاقد هرگونه شرح و توضيح اضافى است و تنها توضيحات بسيار اندکى در پرانتز ذکر شده است.
مترجم خود شيوه نگارش ترجمه را تبيين کرده است.، ابتدا در جملات ملکوتى نهج البلاغه دقت مى نموده، سپس به لغت مراجعه مى کرده، آن گاه شرح ابن ابى الحديد، و شرح ابن ميثم، و شرح خوئى، و شرح ملاصالح قزوينى و برخى از شروح ديگر را مى ديده است تا در مدّت هفت ماه کار و فعاليت شبانه روزى، اين ترجمه آماده شده است.
در اين ترجمه ابتدا گفتاري از استاد انصاريان سپس پيشگفتار استاد و توضيحي درباره سيد رضي آورده شده است.
خطبه ها، نامه ها و حکمت ها هرکدام ابتدا عنوان و ترجمه فارسي آن ها ذکر شده ، سپس متن عربي در انتهاي آن آمده است.
اين اثر فاقد هرگونه فايل صوتي و تصويري مي باشد.

فهرست محتوا
تصاویر محتوادفتر خدمات ویژه تبیان
مراجعه: 2,368,548,352