خدمات تلفن همراه

معرفی محتوای نرم افزار متون تبیان - رساله جامع آيت الله العظمي سيستاني

محتوای نرم افزار متون تبیان   
« متون » نرم افزاری است اندرویدی ، مخصوص تلفن های همراه ، برای ارائه محتوای متنی و چندرسانه ای فرهنگی مفید .
برخی از محتوا رایگان و برخی بدلیل رعایت حقوق مالکیت معنوی با پرداخت درون برنامه ای کافه بازار انجام می شود . محتوا به تدریج به این نرم افزار اضافه می شود .
رساله جامع آيت الله العظمي سيستاني
رایگان
نسخه : 1
سایز : MB 2.7
رساله حاضر، که توضيح المسائل حضرت آية اللّه العظمي سيستاني‌مدّظله مي‌باشد، زير نظر دفاتر معظم له در مشهد، قم و نجف اشرف تنظيم شده و داراي ويژگي‌هاي ذيل مي‌باشد:
1- حجم وسيع کتاب، که ثمره تکميل و تصحيح مسائل است، باعث شده تا اين رساله در دو جلد تنظيم گردد.
2- بعضي از ابواب کاربردي و مورد نيازي که در رساله قبل، بيان نشده - مثل مباحث اعتکاف، کفّارات، نفقات، شفعه و... - در اين رساله مطرح شده است.
3- بسياري از مسائل شرعي مورد نياز عموم يا اقشار خاصي از مردم به مسائل قبل اضافه شده است.
4- در بسياري از موارد، جهت فهم بهتر مطلب، مسائل به صورت دسته‌بندي ارائه شده است.
5- جهت دسترسي آسان و سريع به موضوع مورد نياز، کلّيه مباحث، عنوان بندي شده و ابتداي رساله نيز فهرست نسبتاً جامعي از آنها مطرح شده است.
6- برخي از مسائل موجود در رساله پيشين بدون تغيير محتوايي و معنايي با کمي تغيير نگارش، ذکر شده و بعضي از مثال‌هاي قديمي آن تبديل به مثال‌هاي جديدِ محل ابتلاء، در عصر حاضر گرديده است.
7- جهت تسهيل در بازيابي مطلب يا تکميل مباحث يک موضوع، در بعضي موارد، مسأله‌اي از بخشي از رساله پيشين به بخش ديگر منتقل شده و سعي شده تا حد امکان مسأله‌اي حذف نگردد.
8- منابع فقهي استفاده شده در اين رساله عبارت هستند از تعليقه بر العروة الوثقي، منهاج الصالحين، المسائل المنتخبه، الفقه للمغتربين و آخرين نظرات فقهي و استفتائات معتبر از معظم له. همچنين اهتمام بر اين بوده که در صورت مشاهده اختلاف در متون، مسأله مذکور، استفتاء شده و نظر صحيح نهايي در مورد آن در متن رساله ذکر گردد.
البته جلد دوم در حال حاضر آماده عرضه نمي باشد.

فهرست محتوا
تصاویر محتوادفتر خدمات ویژه تبیان
مراجعه: 2,371,075,887