خدمات تلفن همراه

معرفی محتوای نرم افزار متون تبیان - ديوان سعدي تبيان

محتوای نرم افزار متون تبیان   
« متون » نرم افزاری است اندرویدی ، مخصوص تلفن های همراه ، برای ارائه محتوای متنی و چندرسانه ای فرهنگی مفید .
برخی از محتوا رایگان و برخی بدلیل رعایت حقوق مالکیت معنوی با پرداخت درون برنامه ای کافه بازار انجام می شود . محتوا به تدریج به این نرم افزار اضافه می شود .
ديوان سعدي تبيان
قیمت : 10000
نسخه : 1
سایز : MB 3.0
سعدي شيرازي (606 – 690 هجري قمري) شاعر و نويسنده پارسي‌گوي ايراني است. نامِ کاملِ او ابومحمّد مُشرف‌الدين مُصلح بن عبدالله بن مشرّف و تخلص او سعدي است. اهل ادب به او لقب استادِ سخن، پادشاهِ سخن، شيخِ اجلّ و حتي به‌طور مطلق، استاد داده‌اند. او در نظاميه بغداد — که مهمترين مرکز علم و دانش جهان اسلام در آن زمان به حساب مي‌آمد — تحصيل و پس از آن به‌عنوان خطيب به مناطق مختلفي از جمله شام و حجاز سفر کرد. سعدي سپس به زادگاه خود، شيراز، برگشت و تا پايان عمر در آنجا اقامت گزيد. آرامگاه وي در شيراز واقع شده‌است که به سعديه معروف است.
در يک دسته‌بندي مي‌توان آثار او را به دو دسته منثور و منظوم تقسيم کرد. غرض از آثار منثور، آثاري است که به نثر نگاشته شده‌اند مانند بخش اعظم گلستان سعدي که ما در اينجا آن را نياورده ايم. دسته دوم (آثار منظوم)، دربردارنده بوستان سعدي، غزليات(فارسي و عربي)، قصايد و ملمعات چند عنوان ديگر است. از قديم‌الايام به مجموعه تمامي اين آثار در چارچوب يک يا چند مجلّد، کليات سعدي اطلاق مي‌شده است. کليات سعدي بارها در خارج و داخل ايران در شکل‌هاي مختلف به چاپ رسيده ولي تا حدود صد سال گذشته در هيچ‌يک از اين چاپ‌ها تدوين‌گر کليات، به دنبال نقل نزديک‌ترين و منطبق‌ترين آثار با آنچه در واقع از قلم سعدي جاري شده بوده، نمي‌رفته و اين ضعف به سبب عدم آگاهي از روش‌هاي معمول و اصولي تصحيح نسخ دست‌نوشته کهن رقم مي‌خورد.
کليات سعدي که ما در اينجا آورده ايم به ترتيب شامل: بوستان، موعظات، مفردات، مقطعات، غزليات، رباعيات و يک ترجيع بند مي باشد.

فهرست محتوا
تصاویر محتوادفتر خدمات ویژه تبیان
مراجعه: 2,368,504,846