خدمات تلفن همراه

معرفی محتوای نرم افزار متون تبیان - شاهنامه فردوسي تبيان

محتوای نرم افزار متون تبیان   
« متون » نرم افزاری است اندرویدی ، مخصوص تلفن های همراه ، برای ارائه محتوای متنی و چندرسانه ای فرهنگی مفید .
برخی از محتوا رایگان و برخی بدلیل رعایت حقوق مالکیت معنوی با پرداخت درون برنامه ای کافه بازار انجام می شود . محتوا به تدریج به این نرم افزار اضافه می شود .
شاهنامه فردوسي تبيان
قیمت : 10000
نسخه : 1
سایز : MB 7.2
شاهنامه اثر حکيم ابوالقاسم فردوسي توسي، حماسه‌اي منظوم در بحر متقارب مثمن محذوف و دربرگيرنده نزديک به 60000 بيت و يکي از بزرگ‌ترين و برجسته‌ترين سروده‌هاي حماسه‌اي جهان است که سرايش و ويرايش آن گنجينه، دست‌آورد دست کم سي سال رنج و تلاش خستگي‌ناپذير اين سخن‌سراي بزرگ ايراني است. درون‌مايه اين شاهکار ادبي، اسطوره‌ها، افسانه‌ها و تاريخ ايران از آغاز تا حمله اعراب به ايران در سده هفتم است که در چهار دودمان پادشاهي پيشداديان، کيانيان، اشکانيان و ساسانيان گنجانده مي‌شوند و به سه بخش اسطوره‌اي (از روزگار کيومرث تا پادشاهي فريدون)، پهلواني (از خيزش کاوه آهنگر تا مرگ رستم) و تاريخي (از پادشاهي بهمن و پيدايش اسکندر تا گشايش ايران به دست اعراب) بخش‌بندي مي‌شود.
هنگامي که زبان دانش و ادبيات در ايران زبان عربي بود، فردوسي با سرودن شاهنامه با ويژگي‌هاي هدف‌مندي که داشت زبان پارسي را زنده و پايدار کرد. يکي از بن‌مايه‌هاي مهمي که فردوسي براي سرودن شاهنامه از آن استفاده کرد، شاهنامه ابومنصوري بود. شاهنامه نفوذ بسياري در جهت‌گيري فرهنگ فارسي و نيز بازتاب‌هاي شکوه‌مندي در ادبيات جهان داشته‌است و شاعران بزرگي مانند گوته و ويکتور هوگو از آن به نيکي ياد کرده‌اند.
شاهنامه بزرگ‌ترين کتاب به زبان پارسي است که در همه جاي جهان مورد توجه قرار گرفته و به همه زبان‌هاي زنده جهان بازگرداني شده‌است. نخستين بار در 601 خورشيدي بنداري اصفهاني شاهنامه را به زبان عربي بازگرداني کرد و پس از آن بازگرداني‌هاي ديگري از شاهنامه (از جمله بازگرداني ژول مل به فرانسوي) انجام گرفت.

فهرست محتوا
تصاویر محتوادفتر خدمات ویژه تبیان
مراجعه: 2,401,453,421